NOVÝ REXTON G4.

Bezpečnejší, priestrannejší a impozantnejší, než kedykoľvek predtým. Model G4 otvára úplne novú kapitolu v histórii športovo-úžitkových vozidiel

INTERIÉR

FAREBNÉ VARIANTY

4WD pohon všetkých kolies

Vlastnosti vozidla

PREPÍNATEĽNÝ POHON 4WD

Prepínateľným pohonom všetkých kolies 4WD, vyvinutým Borg Warnerom Rexton G4 obstojí aj pri najťažších terénnych podmienkach

6 RÝCHLOSTNÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

Výnimočný rozsah prevodov zabezpečuje optimálnu plynulosť radenia rýchlostí v závislosti od odlišných jazdných podmienok. Management preraďovania rýchlostných stupňov udržuje pocit priebežného radenia. Manuálny režim poskytuje rýchlu odozvu v záujme ešte dynamickejšieho jazdného prejavu.

7-rýchlostná automatická prevodovka E-tronic

Vyvinutá spoločnosťou Mercedes-Benz, stanovuje optimálne body prevodov prispôsobujúc sa k aktuálnemu štýlu riadenia vodiča (akoby čítala v myšlienkach vodiča), a tým zabezpečuje jedinečný zážitok z riadenia a nízku spotrebu pohonných látok.

 

Motor

V najnovšej verzii Rextonu funguje samostatne vyvinutý 2,2 litrový dieselový motor e-XDI LET (Low-end torque) s priamym vstrekom paliva, ktorý je väčší a silnejší ako predtým, napriek tomu spľňa aj najprísnejšie emisné normy Euro 6. 

BEZPEČNOSŤ

Inteligentný systém núdzového brzdenia (AEBS)

Umožňuje poznať a predpovedať akékoľvek nebezpečenstvo zastavením vozidla aj bez zásahu vodiča. Brzdy sa automaticky aktivujú, keď systém sníma riziko čelnej zrážky.

Upozornenie na zmenu jazdného pruhu (LDW)

Systém signalizuje vodičovi prostredníctvom vizuálnej a akustickej indikácie neúmyselné odchýlky od jazdného pruhu.

Pomoc pri zmene jazdného pruhu (LCA)

Bezprostredne ohláste vodičovi všetky vozidlá, ktoré sa približujú zozadu zapnutím výstražného svetla na vonkajšom spätnom zrkadle.

Včasné varovanie pred kolíziou (FCW)

Systém zvukovým signálom pozorní vodiča aj zistí nebezpečenstvo na jeho jazdnom pruhu, ktorý vodič nevníma.

Pomocník diaľkových svetiel (HBA)

Svetlomety sa automaticky prepnú do režimu diaľkového svetla, keď systém detekuje iné vozidlo na vlastnej trajektórii, čím zlepšuje jazdu v noci.

Inteligentný systém detekcie zadných prekážok (RCTA)

Uľahčuje operácie cúvania a signalizuje vodičovi prítomnosť vozidiel prichádzajúcich z oboch strán.

Systém detekcie slepých uhlov (BSD)

Systém rozpozná blížiaci sa objekt z ľavého / pravého zadného rohu, ktorý vodič nedokáže vidieť a varuje vodiča viditeľným a počuteľným signálom.

Rozpoznanie dopravných značiek (TSR)

Identifikuje dopravné značky pomocou softvéru na rozpoznávanie znakov, ktorý ich reprodukuje na palubnom displeji a zvyšuje pocit istoty.

OCEĽOVÁ KONŠTRUKCIA

Nový Rexton je postavený na extrémne silných základoch. 
Konštrukcia karosérie je postavená s použitím 1,5Gpa ultra-pevnej ocele. V skutočnosti 81,7% oceľového plechu v karosérii vozidla využíva vysoko pevnú oceľ. To poskytuje vynikajúcu tuhosť a ochranu pri kolízii, aby sa maximalizoval bezpečný priestor v kabíne.

9 AIRBAGOV

Pre maximálnu ochranu cestujúcich pri náraze je vozidlo vybavené až 9 airbagmi * – najviac vo svojej triede. Patrí medzi ne kolenný airbag pre vodiča a spolujazdca a hlavové airbagy – bezpečnostné prvky, ktoré sa bežne nachádzajú len v prestížnych vozidlách.

* Dostupné pre modely ELX a Ultimate.

 

PROTIBLOKOVACÍ BRZDOVÝ SYSTÉM S ELEKTRONICKÝM ROZLOŽENÍM BRZDNEJ SILY

EBD-ABS vhodne rozdeľuje brzdnú silu na predné a zadné kolesá podľa zaťaženia cestujúcich a / alebo nákladu vozidla.

BRZDOVÝ ASISTENT

BAS automaticky aktivuje plné brzdenie v prípade núdze, aby sa znížila brzdná dráha vozidla, aby sa zabránilo nehode.

ELEKTRONICKÝ PROGRAM STABILITY

Systém ESP neustále monitoruje stav vozovky a stav vozidla a automaticky upravuje výkon motora a brzdenie vždy, keď vodič stratí kontrolu. Integruje systém ABS, aktívnu ochranu proti prevráteniu, protišmykovú reguláciu a pomoc pri brzdení.

ISOFIX

Vozidlo je vybavené uchytením detských sedačiek ISOFIX na zadné vonkajšie sedadlá, aby sa zabezpečilo pevné a pevné uchytenie detskej sedačky.

SYSTÉM MONITOROVANIA TLAKU V PNEUMATIKÁCH

Tlak v pneumatikách je niečo, čo vodič v novom Rextone nikdy nevie. Monitorovanie tlaku v pneumatikách je zabudované v elektronike vozidla a zobrazuje sa pomocou palubného počítača. Každá pneumatika je neustále kontrolovaná na tlak a vodič je okamžite varovaný pred nebezpečnými údajmi.

Systém riadenia zjazdu (HDC)

Pomoc rozjazdu do kopca (HSA)

ROZMERY

60 rokov skúseností

Prvý kórejský výrobca vozidiel

Špecialista na 4x4

Tradícia od roku 1974

Mercedes-Benz

Strategické partnerstvo

záruka 5 rokov

/100,000 km*